laetari.pl

Koszty używania e-papierosa

papierosy elektroniczne

Palacze tytoniu bardzo często narzekają na swoje zdrowie. Narzekają także na koszty. Tytoń z roku na rok jest coraz droższy. Osoba uzależniona nie jest jednak w stanie zrezygnować z palenia tytoniu, gdyż jest to bardzo trudne. Może tak było do niedawna. Pojawiły się bowiem papierosy elektroniczne. Warto wiedzieć, że dzięki nim będziemy nie tylko zdrowsi, ale także zaoszczędzimy wiele pieniędzy.

papierosy elektronicznePodwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe będą cały czas, aż do 2018 roku. Wówczas poziom akcyzy ma dojść do tego, który obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Wiadomo zatem, że palaczy czeka jeszcze kilka podwyżek. Paczka papierosów ma docelowo kosztować od 14 do 17 złotych. Jeśli ktoś pali paczkę papierosów dziennie to na pewno poczuje to w domowym budżecie. Okazuje się, że jeśli to wszystko podliczymy to może okazać się, że w ciągu roku puścimy z dymem luksusową wycieczkę zagraniczną.
W internecie znajduje się wiele przeliczników. Ostatnio ktoś policzył, że gdyby nie palił papierosów i odkładał pieniądze to w ciągu dwóch lat mógłby sobie kupić używany samochód sześcioletni. Jeśli chodzi o papierosy elektroniczne to sytuacja wydaje się tutaj trochę bardziej skomplikowana. Urządzenia te składają się bowiem z kilku elementów. Elementy te trzeba wymieniać raz na jakiś czas. Mówi się o tym, że raz do roku będziemy musieli wymienić zestaw na nowy. Jednak tak naprawdę jeśli będziemy musieli to zrobić to i tak zapłacimy mniej niż gdybyśmy musieli kupować tradycyjne papierosy. Jeśli kupimy bardzo dobrej jakości zestaw to zapłacimy za niego około 300 złotych.
Jest to naprawdę dużo jak na początek. Jednak tak naprawdę później wydatki będą znacznie mniejsze. Zapas płynu na cały miesiąc będzie kosztował nas około 30 osób. Oczywiscie czasami można także wymienić grzałkę, gdyż jest to element, który trzeba wymienić co jakiś czas. Jednak tak naprawdę wydamy 260 złotych na płyn rocznie oraz 300 złotych na urządzenie. Okazuje się, że są to wydatki, które musimy ponieść przez dwa miesiące jeśli palimy papierosy tradycyjne.

Tutaj za tą samą kwotę będziemy mogli palić przez cały rok. Rachunek zysków i strat jest zatem bardzo prosty. Nie ma się co zastanawiać nad tym co się bardziej opłaca, bo jak się okazuje palenie elektronicznych papierosów jest znacznie bardziej tanie.