laetari.pl

Pokój dziecięcy i rodzaj lampy

lampy dziecięce

lampy dziecięceUrządzanie pokoju dziecięcego wzbudza w wielu rodzicach wiele emocji, a zarazem obaw. Większość z nich ma mieszane uczucia, gdyż nie jest świadomy jak do końca taki pokój powinien wyglądać. Podczas urządzania danego pokoju musimy wziąć pod uwagę wiek dziecka, płeć, zainteresowania, a także wielkość pomieszczenia, które będzie tym pokojem. Bardzo ważnym aspektem jest również odpowiednie oświetlenie takiego dziecięcego pokoju.

Lampy dziecięce oferowane są w bardzo wielu wariantach. Możemy je zaliczyć zarówno do grupy nowoczesnych jak i klasycznych. Wybór powinien być bardzo przemyślany. Nie sugerujmy się jedynie samym wyglądem takiej lampy. Warto zwrócić uwagę na możliwość jej czyszczenia, możliwość regulowania kąta padania światła, a także sposób, w jaki dana lampa oświetla pomieszczenie.
Dlaczego jest to tak ważne? Wiele kolorowych lamp, które przykuwają uwagę dziecka jak i samych rodziców ma jedną, znaczącą wadę. Światło jest stłumione, a pokój nie oświetlony. Wówczas, konieczne jest doświetlenie takiego wnętrza dodatkową lampą. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Lampa sufitowa powinna dawać nam tyle światła, aby spędzając czas w pokoju nie musielibyśmy go w żaden sposób oświetlać. Inaczej jest gdy na biurko nie dociera dostateczna ilość światła, a inaczej gdy kąt do zabawy pozostaje w cieniu, ze względu na blokowane światło z lampy sufitowej.
Bardzo często, taka sytuacja ma miejsce, kiedy lampa jest wyposażona w długi, ciemny klosz, który uniemożliwia rozprzestrzenianie się promieni światła, a wręcz przeciwnie w skuteczny sposób go tłumi. W związku z tym oświetlona zostaje niewielka powierzchnia najczęściej znajdująca się bezpośrednio pod lampą. Najlepszym rozwiązaniem są lampy do pokoju dziecięcego, które mają możliwość regulowania kąta padania światła, dostępne są również z ciekawymi elementami co podkreśla wystrój pokoju dziecięcego.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również plafony. Skutecznie rozświetlają pokój dziecka, a ponadto nie wymagają już dodatkowego oświetlenia. Plafony uważane są za najprostsze i najbardziej efektywne formy oświetlania pomieszczeń w domu.