laetari.pl

Ceny poszczególnych rodzajów mebli

szafki łazienkowe

Meble ostatnimi czasy są coraz tańsze. Kiedyś, żeby kupić dobrej jakości meblościankę, potrzeba było ogromnych nakładów finansowych. Dziś możemy nabyć bardzo dobre zestawy nie tyle że za małe pieniądze, co nawet na raty. Szafki łazienkowe od znanych, renomowanych producentów kosztują nawet trzy tysiące złotych, ale ich odpowiedniki, powstające w mniejszych firmach, to koszt bagatela 200-400 złotych.

szafki łazienkoweOszczędność wydaje się być znacząca. Jeśli chodzi o meble kuchenne, to zróżnicowanie wzorów, rodzajów drewna i zagospodarowania takich mebli sprawia, że widełki cenowe są dość szerokie. Z naszych doświadczeń wynika, że ceny oscylują mniej więcej miedzy 500 a 2000 złotych za metr kwadratowy.
Cena mebli kuchennych uzależniona jest od tego, czy są one dostosowane do zabudowy, czy też nie. Jeśli producent od razu zapewnia nam cały komplet, łącznie z wbudowanym piekarnikiem, kuchenką czy zmywarką, to musimy się liczyć z tym, że cena będzie znacznie wyższa. Jednakże kalkulując koszty nie watro skupiać się wyłącznie na oszczędnościach. Biorąc pod uwagę fakt, że kupujemy wszystko razem, może się okazać, że cena, jaką zapłacimy, będzie znacznie niższa, niż w przypadku zakupu wszystkich elementów osobno. Meble kuchenne do zabudowy i produkowane na wymiar, są też zazwyczaj droższe o ok. 30% od tych, które kupujemy gotowe.
Najbardziej kosztownymi meblami są chyba szafy. Ich duże wymiary, solidność i pojemność sprawiają, że dokonując zakupu możemy być zadziwieni wysoką ceną. Trzeba jednakże patrzeć na nią w kontekście ekonomicznym. Duże szafy to oszczędność miejsca (nie potrzebujemy szuflad i komód), a także oszczędność kosztów.

Zamiast trzech mebli, kupimy jeden i co prawda szafa będzie kosztowała kilka tysięcy złotych, ale posłuży nam przez wiele. Pozorne przepłacenie może się okazać oszczędnością.