laetari.pl

Zwierzęta małe i nieco większe – potrzebne akcesoria

Bez względu na to, czy chcemy trzymać w mieszkaniu chomika czy też kota, warto wcześniej zaopatrzyć się w podstawowe przedmioty potrzebne do podstawowej opieki i pielęgnacji.

gryzon2W przypadku chomika, świnki morskiej czy królika do niezbędnego wyposażenia należy klatka. Musi ona posiadać odpowiednią wyściółkę i domek wykonany z nieprzezroczystego materiału. To pozwala schować się zwierzęciu w sytuacji, gdy poczuje ono jakieś zagrożenie. W klatce gryzoń spędzi kilka pierwszych dni – nie należy wyjmować go na siłę, musi się najpierw do nas przyzwyczaić. Nie możemy zapominać o pojemnikach na wodę i jedzenie – można skorzystać z plastikowych poidełek, jak i ceramicznych miseczek.

Do niezbędnego wyposażenia klatki chomika można zaliczyć również zabawki. Najbardziej popularną z nich jest kołowrotek. Sklep zoologiczny z bogatym asortymentem może zaoferować nie tylko standardowe modele, ale również takie, które prawie nie hałasują lub posiadają prędkościomierz, dzięki czemu można sprawdzić, jak dobrą kondycję ma dany chomik. Akcesoria dla gryzoni obejmują również różnego rodzaju przysmaki. Ze względu na konieczność ciągłego ścierania zębów dobrze jest kupić zwierzęciu zabawkę wykonaną z gałązek – rozwiązanie problemu w sposób naturalny jest zazwyczaj najwłaściwsze.

W przypadku psa lub kota trzymanie przez większość czasu w klatce nie jest konieczne. Nie oznacza to jednak, że te zwierzęta nie wymagają żadnych wydatków. Transporter dla kota lub psa jest niezbędny właściwie w każdym przypadku. Posiadając takie wygodne pudełko można zabrać zwierzę wygodnie niemal wszędzie. Transporter może posiadać wygodne do zamontowania poidełko – niezbędne w przypadku dalszych podróży – oraz specjalne zaczepy na pasy bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że zwierzę przewożone jest zabezpieczone mniej więcej w takim samym stopniu jak człowiek. W przypadku zwierząt wypuszczanych z domu konieczne jest również założenie obróżki.

W przypadku gdy dany pies lub kot nie posiadają czipa na którym zapisane są dane właściciela, to właśnie zawieszka na obróżce zwana adresówką może pełnić tę funkcję. Nawet jeśli nie zapisaliśmy swoich danych, obroża może być także idealnym znakiem rozpoznawczym, widocznym na pierwszy rzut oka.