laetari.pl

Jak oświetlić pokój dziecięcy?

oświetlenie dziecięce

Pokój dziecięce to wyjątkowe miejsce w domu, które wymaga równie dużej uwagi. Dlatego też przy aranżacji wnętrza takiego pomieszczenia trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pokój musi być ładny, przytulny, zachęcający do nauki, zabawy i snu, pozbawiony telewizora, który rozprasza, a także odpowiednio oświetlany.

Ważne jest więc oświetlenie dziecięce. Na szczęście w chwili obecnej wybór tego typu oświetlenia jest naprawdę prosty. Dostępność ciekawych produktów jest ogromna. Wystarczy wybrać styl i gotowe. Ale od początku. Jeśli chodzi o oświetlenie do pokoju dziecka warto pamiętać, żeby pasowało do reszty. Możemy zdecydować się na proste, niczym niewyróżniające się klosze, jak również bardziej fantazyjne modele. Np. lampa przypominająca balony, w kształcie ulubionej postaci, w kształcie zabawki, czy przypominająca niebo pełne gwiazd lub słońce i chmury.
oświetlenie dziecięceWybór odpowiednich lamp można skonsultować z najmłodszym domownikiem, który będzie mieszkał w takim pokoju. Nawet jeśli w przyszłości urośnie to lampę można zdemontować i zainstalować w innym pokoju lub po prostu komuś oddać. Oprócz lampy górnej ważne jest również oświetlanie biurka i innych miejsc w pokoju. Przede wszystkim nie można zapominać o oświetleniu biurka. Lampka musi być wysokiej jakości i zachęcać dziecko do nauki.
Niewątpliwie ważne jest również oświetlenie dekoracyjne np. w czasie świąt. Chociaż w salonie mamy piękną choinkę, to przecież w pokoju dziecka też można rozwiesić kolorowe lampki. Jednym z najistotniejszych elementów oświetlenia pokoju dziecięcego jest oświetlanie nocne. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie może razić po oczach. Nie ma za zadanie oświetlać pokoju, tylko być takim wparciem dla malucha, który boi się ciemności i oczywiście dla rodzica, który musi co jakiś czas sprawdzać maluszka, a zapalanie lampy, czy górnego światła nie jest najlepszym pomysłem.

Nie można też zapominać, aby obok łóżka starszego dziecka stała lampka, aby w razie czego mógł ją zapalić w nocy. Te wszystkie elementy stanowią istotną całość oświetlenia w pokoju najmłodszych