laetari.pl

Udane wesele w stolicy

zespół na wesele

Kapela grająca na weselu zawsze była, jest, a także długo będzie niemal najważniejszym elementem decydującym o udanej imprezie. Z tej przyczyny procesowi selekcji grupy mającej zabawiać zaproszonych gości trzeba poświęcić naprawdę dużo wolnych chwil.

W takim mieście jak Warszawa oraz w jego okolicach funkcjonuje przecież całe mnóstwo zespołów, a rozpiętość cenowa na tej płaszczyźnie potrafi przyprawić o ból głowy. Na co zatem zwracać uwagę, aby zamówiony przez nas band nie okazał się przepłaconą wtopą?
Z pewnością nie powinniśmy decydować się na najtańszą ofertę, a już zwłaszcza wtedy, gdy zespół pochodzi z Warszawy. Skąd jednak wiedzieć czy dana grupa jest zbyt tania, albo z drugiej strony – zbyt kosztowna?
Wystarczy poczytać lokalne fora dyskusyjne dotyczące branży imprez weselnych, aby zorientować się w obowiązujących stawkach. Można jednak przyjąć, iż przeciętny zespół na wesele, który przy okazji jest gwarantem dobrej zabawy życzy sobie za występ kwotę w okolicach 4 tysięcy złotych. Internet jest także dobrym miejscem do tego, aby skonfrontować ofertę przedstawianą przez menadżera zespołu z rzeczywistością. Bez wątpienia jest to prawdziwa kopalnia wiedzy, którą wręcz musimy wykorzystać. Oprócz zlustrowania kapeli przez sieć, dobrym pomysłem jest umówienie spotkania, czy też odwiedzenie zespołu podczas jego próby. Rzecz jasna nie każdy musi się na to zgodzić i nie ma się czemu dziwić, jednak otwartość na takie propozycje czyni interesujący nas Cover Band bardziej wiarygodnym.

Możemy wówczas sprawdzić jak muzycy prezentują się na żywo oraz dowiedzieć się czy składa się z początkujących lub doświadczonych muzyków. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na podjęcie decyzji co do kapeli weselnej.