laetari.pl

Magnez w diecie sportowca.

Olimp Chela-Mag

Magnez to minerał, który jest niezbędny w diecie każdego sportowca. Dzięki niemu mięśnie są zdolne do wysiłku i uwolnienia energii. Magnez pozytywnie wpływa na pracę mięśni szkieletowych, serca oraz układu trawiennego. Czerpanie energii, tak niezbędnej sportowcom , z posiłków możliwe jest właśnie dzięki magnezowi.

Wpływa on również pozytywnie na regenerację potreningową, gdyż wpływa na odbudowę i rozbudowę tkanek tak bardzo pożądaną np wśród osób uprawiających kulturystykę lub fitness. Podczas wykonywania ciężkich treningów wytrącamy magnez z naszego organizmu, gdyż przekłada się on na pracę mięśni i energię w trakcie ćwiczeń. Jego niedobory prowadzić mogą do skurczów naczyń wieńcowych i mózgowych oraz mięśni. Magnez ma pozytywny wpływ na obniżenie poziomu stężenia lipidów oraz i cholesterolu w układzie krwionośnym. Rozszerza on również naczynia krwionośne co ma pozytywne skutki w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi co jest zbawienne dla osób cierpiących na nadciśnienie. Dla kulturystów oznacza to, że większa ilość krwi zostaje transportowana do mięśni, a co za tym idzie zostaję lepiej dotlenione jak i otrzymują więcej pokarmu. Dzięki temu przeprowadzać można znacznie cięższe trening , zwiększy się efekt tzw. pompy mięśniowej, a sam przyrost zerwanych włókien mięśniowych w wyniku regeneracji potreningowej będzie bardziej efektywny.
Jeśli chodzi o dietę, podstawowymi dostarczycielami magnezu są zielone części warzyw, kasze (szczególnie kasza gryczana), orzechy oraz nasiona zbóż w formie nieprzetworzonej. Duża ilość wapnia dostarczymy swojemu organizmowi pijąc wody mineralne. Należy jednak pamiętać, że wchłanianie magnezu z pokarmu utrudnione jest przez tłuszcze zwierzęce, błonnik pokarmowy, picie kawy i herbaty, a także dużą ilość wapnia. Należy zatem zażywać odpowiedni suplement diety.

Wybór na rynku jest duży, warto poszukać takie w formie wygodnych kapsułek. Suplement Olimp chela mag w formie kapsułki jest łatwiejszy do przełknięcia oraz ulega rozpuszczaniu, a co za tym idzie wchłanianiu znacznie szybciej niż tradycyjna tabletka.