laetari.pl

Urządzamy kuchnię – panele kuchenne

panele kuchenne

Remont kuchni to niezwykle złożona i skomplikowana sprawa. Zaczynając od spraw oczywistych i wcale nie najłatwiejszych jakimi jest wybór mebli oraz sprzętu AGD, kończąc na wyborze detali i dodatków, które to uczynią naszą kuchnię najprzyjemniejszym i najpiękniejszym miejscem na ziemi.

Prace niewątpliwie najlepiej zacząć od wykonania projektu, który pozwoli nam na ergonomiczne i praktyczne rozmieszczenie szafek i całego wyposażenia AGD. Ten etap możemy wykonać samodzielnie, albo zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi.
panele kuchenneWybór koloru i materiału z jakiego mają być wykonane meble to każdorazowo kwestia upodobań właściciela. Mamy do wyboru gotowe zabudowy, które nabędziemy we wszystkich znanych sieciówkach oraz możemy zamówić meble przygotowane specjalnie do naszej kuchni, na wymiar. Tu ważny jest doskonały rekonesans rynku. Spokojne przyjrzenie się dostępnym materiałom, wykonaniu i cenom. W międzyczasie należy także dokonać wyboru sprzętów, niezbędnych w każdej kuchni takich jak kuchenka, ewentualnie płyta grzewcza oraz piekarnik, zmywarka do naczyń i lodówka. Wybierajmy urządzenia energooszczędne, to przecież inwestycja na kilka następnych lat, którą z pewnością zrekompensują nam niższe rachunki za prąd.
Pozostaje jeszcze wybór podłogi, ta w kuchni powinna ze względów praktycznych i estetycznych, być wykonana z terakoty.

Elementem wieńczącym nasze dzieło jest zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy szafkami, nad blatami czy kuchenką. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych rozwiązań typu glazura, na rzecz nowatorskich rozwiązań jakimi są panele kuchenne laminowane. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również szklane panele, pozwalające wykonanie nieskończonej ilości wzorów, dzięki wykorzystaniu techniki, druk na szkle.