laetari.pl

Waga samochodowa osiowa

waga samochodowa

Waga samochodowa to urządzenie które służy do warzenia pojazdu. Wynik ważenia jest sumowany na podstawie nacisku na koła, dlatego często można też spotkać nazwę waga osiowa lub waga najazdowa. Nie mylić z wagą platformową, gdzie również wjeżdża samochód lub ciężarówka, jednak tutaj mieści się ona w całości na wadze.

waga samochodowa kołoWagi samochodowe przenośna są używane przez służby drogowe do kontroli wagi ciężarówek które często tę wagę mają przekroczoną. W przypadku wagi samochodowej osiowej przenośnej jest to prostokąt. Tutaj znowu mamy podział, ponieważ wagi samochodowe tego typu mogą być pojedyncze lub podwójne. To znaczy że jest to jeden większy prostokąt który mieści całą szerokość osi pojazdu lub dwa mniejsze połączone przewodem na każdy zestaw kół osi.
Na taką wagę najeżdża się po kolei każdym z kół. A wynik zsumowany jest w wagę całkowitą pojazdu. Jest to o tyle praktyczne urządzenie że nie wymaga skomplikowanego transportu czy specjalnego podłoża. A wynik jest niezwykle dokładny,kilkakrotne ważenie kilku osi wymaga specjalnego systemu aby urządzenie nie dodało wyniku z innego ważenia ma ono prosty intuicyjny wyświetlacz podłączany do niej który zapamiętuje odrębne ważenia innych pojazdów. Po wprowadzeniu czy zadeklarowaniu ilości kół .

Waga samochodowa przenośna może być przydatna przez drobnych przedsiębiorców do ważenia towarów załadowanych np. płodów rolnych które można szybko i sprawnie zważyć wycenić i rozładować.