laetari.pl

Gdzie szukać pomocy, kiedy pies choruje?

sklep zoologiczny

Psy, tak samo jak inne zwierzęta, narażone są na różnorodne schorzenia, takie jak złamania, nowotwory, stany zapalne czy też działalność pasożytów. W takich sytuacjach wielu właścicieli psów nie wie gdzie szukać mają pomocy.

Ważne jest, aby w miejscu widocznym w każdym domu, np. na lodówce, wisiał numer alarmowy do zaprzyjaźnionego weterynarza, który w razie potrzeby przybędzie z pomocą lub też przyjmie w swojej klinice zwierzęta, nawet nocą. Co jest najczęstszym powodem wizyt u weterynarzy? Przede wszystkim zatrucia pokarmowe, które stają się prawdziwą plaga, szczególnie w przypadku karmy modyfikowanej. Producenci przykładają coraz mniejszą wagę do tego, co znajduje się puszkach, których zawartość trafia do misek naszych domowych zwierząt. Często znaleźć tam można wiele konserwantów, jak również sztucznych barwników, niewskazanych w diecie. Psy mogą mieć ukryte alergie i nieszczęście gotowe. Kolejnym problemem są pasożyty skórne, które najczęściej dopadają nasze zwierzęta w okresie letnio wiosennym. To czas, w którym są one najczęściej ukryte w krzakach czy w paprociach. Aby skutecznie walczyć z pasożytami warto stosować obroże przeciwko ich działaniu. Strzyżenie psów to również opcja, która pozwoli pozbyć się lub przynajmniej walczyć z psimi pasożytami skórnymi. Ważne jest jednak, aby poszukując salonu urody psiej zwracać uwagę na to, by psi fryzjer oferował również pomoc w zwalczaniu pasożytów. W takich sytuacjach pracownicy są ostrzegani przed pracą o zadaniu związanym z leczeniem psa. Najczęściej podczas zabiegów pielęgnacyjnych stosowane są różnorodne środki pielęgnacyjne, których zadaniem jest unicestwienie pcheł czy kleszczy, jak również usunięcie jaj ich zarodków. Konieczne jest również wyjałowienie skóry psa, dlatego w tym celu stosuje się maści oraz szampony aktywne, które wspomagają ten proces.

Konieczne jest także stosowanie się do zaleceń lekarza weterynarii – najczęściej przepisuje on psu antybiotyki w formie maści czy kremów, które codziennie powinny być aplikowane na zmienione chorobowo miejsca.