laetari.pl

Zabytki miasta Toruń

toruń

toruńJednym z bardzo starych miast, a zarazem najpiękniejszych miast w Polsce jest niewątpliwie Toruń, którego zabytki można podziwiać przez wiele dni czy tez tygodni. Każdy chce spędzić swój wymarzony urlop czy wakacje jak najlepiej, dlatego niektórzy przyjeżdżają do tego miasta, a inni nie chcą się z niego ruszyć na krok, ponieważ tak je kochają i podziwiają.

Chcą sami zwiedzić najciekawsze i najważniejsze miejsca, których jeszcze nie widzieli, a mieszkają tutaj już przeszło kilkadziesiąt lat. Tacy ludzie chcą odwiedzić na pewno takie miejsca jak: Średniowieczny zespół miejski Torunia, który jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym oraz teren zamku krzyżackiego oraz stare miasto, gdzie nawet kostka brukowa jest zabytkowa.
Zabytki Torunia znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Toruń to na tyle duża aglomeracja, że jeżdżą tu nie tylko, autobusy czy pociągi, ale również tramwaje, gdzie w łatwy sposób można dostać się do upragnionego miejsca nie czekając w korkach i nie denerwując się, że nasz urlop zostanie zmarnowany. Jest to ogromny plus.
Dodatkowo nie tylko Polacy odwiedzają Toruń, można tutaj spotkać również obcokrajowców czy to Europejczyków takich jak: Niemcy, Francuzi czy Hiszpanie, ale również Azjatów(Japończycy, Koreańczycy), a nawet Amerykanów, co już samo w sobie jest ogromną wizytówką tego miasta.
Zwiedzając miasto na pewno zgłodniejemy, mamy tutaj dużo różnych restauracji czy kawiarenek, gdzie na pewno zjemy smacznie i w przyzwoitych cenach. Myślę, że nie będziemy chcieli opuszczać tego miejsca, a już na pewno do niego kiedyś wrócimy, gdyż zwiedzanie najważniejszych miejsc całego Torunia zajmie dużo więcej czasu niż kilka dni naszego urlopu.

Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji i zabytków dostępnych w tym mieście będziemy na pewno zadowoleni i na następną wyprawę zabierzemy ze sobą całą rodzinę, która z braku środków finansowych została niestety w domu.

Więcej można dowiedzieć się z www.top-garden.pl