laetari.pl

Światło w łazience – co wybrać?

lampa

Łazienka kojarzy nam się przede wszystkim z cisza, relaksem oraz czystością. Warto przemyśleć jej urządzenie, aby nie tylko zapewniała ona komfort, ale również spełniała swoją podstawową rolę. Bez względu na to, jakie elementy łazienkowe wybierzemy: wannę, prysznic, szafki czy komodę – istotne jest, aby łazienka była miejscem dopasowanym do naszych potrzeb.

W przypadku niewielkich pomieszczeń konieczne jest zastosowanie trików, które pozwolą na rozświetlenie pomieszczenia (odbicie światła), oraz tym samym jego optyczne powiększenie. Warto również dobrać wyposażenie w kolorystyce zbliżonej do kolorów ścian. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie oświetlenie – wybór jest naprawdę spory, wiec warto go przemyśleć. Najpopularniejszym sposobem na oświetlenie łazienki jest wykorzystanie lampy ściennej lub sufitowej, która daje jedno źródło światła. Wiele osób, w tym pań, decyduje się na dodatkowe oświetlenie w okolicach łazienkowego lustra – to oświetlenie pomaga przy zabiegach pielęgnacyjnych czy robieniu makijażu. Oświetlenie tego typu to zazwyczaj oświetlenie punktowe – obejmuje dwie lub więcej lamp dookoła lustra. Ciekawym rozwiązaniem okażą się lampy podłogowe, które można umieścić przy krawędzi wanny, prysznica czy też pod wysoko umieszczonymi szafkami z przyborami kosmetycznymi. Lampy tego typu są również doskonałym rozwiązaniem dla osób które wstają w nocy i potrzebują skorzystać z łazienki – delikatne światło podłogowe nie oślepi, pozwoli jednak odnaleźć niezbędne przedmioty. Tego typu produkty znajdziemy w w miejscach takich jak sklep z lampami, sklepach budowlanych, sklepach z wyposażeniem wnętrz. Szukając lamp nie możemy ominąć sklepu makrolight.pl, który jest absolutnym liderem w asortymencie oraz sprzedaży oświetlenia każdego rodzaju.

Warto również sprawdzać, z jakich materiałów produkowane są wybierane przez nas lampy – istotne jest to w przypadku użytkowania i ewentualnych reklamacji. Lampy tworzone z myślą o łazienkach przede wszystkim powinny być szczelne i odporne na działanie wilgoci czy wody. Istotne jest również zastosowanie odpowiedniej żarówki – współcześnie bardzo modne i zalecane są żarówki energooszczędne.