laetari.pl

Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze to szeroko pojęte urządzenia. Zasadniczo jest podstawa każdego gospodarstwa rolnego. Przykładem maszyny rolniczej może być traktor inaczej zwany ciągnikiem rolniczym. Jest to maszyna której zadaniem jest wykonywanie różnych prac w polu. Przykładem takiej pracy może być oranie ziemi.

ciagnik-rolniczyNiektóre modele traktorów są przystosowane do ciągnięcia przyczep, natomiast inne już nie. W śród ciągników rolniczych wyróżniamy kilka rodzajów napędów. Ciągniki z napędem na tylną oś. Są one tańsze w zakupie i serwisowaniu. Cechuje je również prosta konstrukcja.

Niestety taki ciągnik jest bardziej podatny na ewentualne zagrzebanie się w ziemi. Innym typem napędu jest taki w którym przekazywanie mocy odbywa się na cztery koła. Taki ciągnik jest droższy i bardziej skomplikowany, ale charakteryzuje się świetnymi właściwościami trakcyjnymi. Zakup ciągnika może być nie lada problemem. Wiadomo, że najlepsze są nowe ciągniki, ale są bardzo drogie oraz nie zawsze mogą się okazać trafioną inwestycją.

Ciągniki rolnicze używane mogą okazać się bardziej opłacalne. Maszyny rolnicze poleasingowe charakteryzują się tym, że mimo intensywnego użytkowania przez poprzedniego właściciela, są w dobrym stanie wizualnym jak i technicznym. Różnorakie stare maszyny rolnicze również mogą okazać się odpowiednim rozwiązaniem. Dla przykładu kombajn jest maszyną o wiele droższą od traktora. Nawet jeśli jest stary, to posiadając dobry stan techniczny może okazać się bardziej nie zawodny niż nowoczesne modele. Warto zapoznać się z używanymi modelami różnych maszyn rolniczych z drugiej ręki, jeśli ma się ograniczony budżet.

Więcej na http://www.maszynowo.com.pl/stare-niekoniecznie-uzywane-maszyny-i-ciagniki-rolnicze