laetari.pl

Wynajem aut ? pomysł na dobry biznes

wynajem aut

Szukasz pomysłu na dobry biznes? Jest ciągle pewna nisza, która na pewno przyniesie zyski, być może nie olbrzymi, ale zupełnie przyzwoite. To Wynajem aut. Ta dziedzina przedsiębiorczości w Polsce rozwija się coraz lepiej, ale wciąż jest miejsce na nowych przedsiębiorców. W zależności od regionu, w którym zamierzamy otworzyć biznes, zapotrzebowanie na Wynajem aut może być większe lub mniejsze.

wynajem autDlatego warto przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu takiej działalności, przeprowadzić analizę rynkową, która da odpowiedź, czy i jakie jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Może się przecież okazać, że na razie nie ma zapotrzebowania i biznes nie będzie przynosił oczekiwanego dochodu. Wynajem aut na początku sporo kosztuje. Potrzebny jest jakiś parking i przede wszystkim samochody.
Najmniejszą ilością samochodów, z którą można rozpoczynać tę działalność to trzy wozy. Koszt założenia firmy wypożyczającej auta będzie się wahał w okolicach 200 tys. zł, pod warunkiem, że samochody będą raczej kompaktowe, z sektora średniego. Jeśli chcielibyśmy zaczynać z choć jednym samochodem z wyższej półki, to koszty zdecydowanie rosną i potrafią wynieść nawet 400 tys. zł i więcej. Dobrym rozwiązaniem jest, gdy Wynajem aut jest tylko jedną z działalności firmy, niejako dodatkową. Wtedy o wiele łatwiej jest wystartować.
Wypożyczalnia aut może nie tylko oferować typowy wynajem samochodu na dzień lub kilka dni. Bardzo opłacalną usługą jest wypożyczanie luksusowych limuzyn czy samochodów zabytkowych razem z kierowcą. Często kierowca ma stylizowany strój, co dodatkowo uatrakcyjnia jazdę. Takie usługi są często zamawiane z okazji ślubu. W ostatnim czasie modne jest też taki przyjazd na studniówkę. Jak widać sam Wynajem aut może mieć różne oblicza.

Wszystko zależy od inwencji właściciela firmy. Dochód, jaki można z tego tytułu uzyskać, jest całkiem przyzwoity. Przy kilku samochodach, w zależności od zapotrzebowania, a to zależy w dużej mierze od pory roku, można zarobić od 5 do 10 tysięcy zł.