laetari.pl

Dodatki do sukien

Dodatki do sukien stanowią ważny element stroju i doskonale go uzupełniają Panie, ze względu na różnorodność oferowanych modeli sukienek mają wiele możliwości dopasowania konkretnej biżuterii, torebki czy butów. Na co jednak zwracać uwagę, aby nie popełnić modowej wpadki?

modaPrzydatne okaże się kilka wskazówek. Idąc na wesele wybieramy suknie ekskluzywne strojnie, często długie, ozdobione kwiatami, wzorami. Taka suknia sama w sobie jest wspaniałą ozdobą – nie warto więc dodatkowo wybierać biżuterii rzucającej się w oczy – warto wybrać taką, która podkreśli zarówno suknię, jak i urodę pani ją noszącej. Jakiej biżuterii szukać? Uniwersalne mogą okazać się perły – są one dostępne w wielu gatunkach oraz odcieniach: bieli, lawendy, delikatnego różu. Subtelne koczyki złożone z perły z pewnością będą pasować do wielu modeli sukien. Do kolczyków warto dobrać subtelny łańcuszek zamiast bransoletki, również z podwieszoną perłą.

Innym nietypowym dodatkiem może być? broszka! Ten element biżuterii, do niedawna kojarzony wyłącznie ze starszymi damami, współcześnie wraca do łask i stanowi wspaniałe uzupełnienie gładkich sukien. Ciekawy dodatkiem do sukien są również szale – często zastępują one wyszukane narzutki czy bolerka, których wiele pań po prostu nie lubi. Szale dostępne są w wielu kolorach – wykonane są również z cieńszych jak i grubszych materiałów: szyfonu, jedwabiu, bawełny. Szal powinien być w kolorze sukni lub też o ton ciemniejszy. Wiele kobiet, szczególnie w przeddzień swojego ślubu cywilnego, decyduje się na nakrycie głowy. O ile jednak wybór kapelusza to bardzo poważna decyzja, o tyle wykorzystanie toczka z woalką czy też stroiku wydaje się lekkim, oryginalnym oraz trafionym pomysłem. Toczki z woalką nawiązują do najwspanialszych czasów w modzie – lat 30 i 40. Suknie ekskluzywne zazwyczaj potrzebują dodatków tej samej klasy. Warto jednak poszukać czegoś, co nie sprawi, że osoba nosząca tak wystawną suknię będzie wyglądała komicznie.

Suknie z wyższej półki często ozdabiane są licznymi deseniami, dlatego wyszukana biżuteria nie jest wskazana – wystarczy drobna zawieszka na szyi czy niewielkie kolczyki.