laetari.pl

Jak wyposażyć młodego piłkarza?

obozy dla dzieci

Coraz większa liczba rodziców decyduje się na zapisanie swoich dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe. Jest to istotna kwestia, szczególnie w czasach, kiedy dzieci znacznie chętniej spędzają czas na oglądaniu telewizji czy grając w rozliczne gry komputerowe. Sport pozwala nie tylko na budowanie nowych przyjaźni, ale również wpływa pozytywnie na proces dorastania.

Co powinien posiadać młody adept sportu, jakim jest pika nożna? Przede wszystkim  dziecko powinno mieć wygodny i przewiewny strój do ćwiczeń – znajdziemy je w sklepach sportowych, częstokroć również kluby sportowe sponsorują swoim wychowankom takie ubrania.

obozy dla dzieciSportowe ubranie powinno składać się z podkoszulka, bluzy na długi rękaw oraz spodenek. Ważne jest, aby takie ubranie wykonane było z bawełny wysokiej jakości – strój ten pozwoli nie tylko na odpowiednią wymianę powietrza, ale również na brak podrażnień na skórze. Kolejnym ważnym elementem są buty. Buty do piłki nożnej, w przypadku chłopców do lat 12-stu, nie muszą być profesjonalnymi butami nabijanymi korkami. Przede wszystkim jednak powinny one być zrobione z trwałych materiałów, zapewniających odprowadzanie wilgoci oraz wygodę. Buty piłkarskie powinny być wykonane ze skóry lub materiału skóropodobnego, który będzie gwarantował odpowiednią wymianę powietrza. Buty powinny również amortyzować wszelkie wstrząsy oraz zapewniać wygodę nawet w sytuacji, kiedy dziecko wbiegnie na kamień – powinny one odizolować od podłoża i zapewniać wysoki komfort. Dziecko powinno mieć również profesjonalne rękawice bramkarskie – podczas pierwszych treningów dzieci wymieniaj się na różnorodnych pozycjach piłkarskich.

Rękawice tego typu można zakupić w dobrych sklepach sportowych oraz sklepach internetowych. Istotne jest, aby rękawice były wykonane ze skóry oraz posiadały rzepy, które skutecznie utrzymają je na rękach. Rękawice są również odpowiednią ochroną dla rąk podczas przyjmowania piłek stojąc na bramce. Dziecko powinno mieć również zabezpieczone kolana i łokcie, szczególnie podczas obstawiania bramki.