laetari.pl

Czy łatwo dzisiaj dostać kredyt?

szkolenia miękkie

kredyt na oświadczenieZ pewnością wiele osób na pytanie zadane w tytule wpisu byłoby gotowych odpowiedzieć, że dzisiaj na kredyt tak naprawdę mogą sobie pozwolić tylko Ci, którzy go wcale nie potrzebują. I nie ważne, czy jest to kredyt gotówkowy, czy jakaś inna forma finansowania, prawda jest jedna: dzisiaj dostać pieniądze z banku to tak, jakby wygrać w lotto.

Banki boją się przyznawać kredyty, bo czasy są niepewne, a wiele osób najzwyczajniej w świecie nie ma zdolności kredytowej, żeby taką pożyczkę spłacić. Najtrudniej jest chyba jeśli chodzi o kredyt dla emeryta lub dla osób bardzo młodych. Młodzi ludzie chcieli by budować domy i zaczynać jakoś swoje życie, jednakże nie jest to takie proste, bo mają przecież nie tylko inne wydatki, ale przede wszystkim ich praca nie pozwala na to, żeby tak na raz wydać taki ogrom pieniędzy.
Branża kredytowa to dzisiaj bardzo śliski grunt, fakt, jest bardzo opłacalna, ale tylko dla tych, którzy kredyty dają, jeżeli zaś chodzi o ludzi, którzy chcą je wziąć, to zaczynają się schody i to bardzo wysokie. Jako alternatywa pojawiają się szybkie pożyczki, kredyt na oświadczenie, kredyt bez BIK, albo bez oprocentowania i ludzie, którzy szybko potrzebują pieniędzy po prostu łapią się na kruczki prawne zawarte w takich umowach. Korzystają na tym tylko banki i parabanki, niestety taka jest prawda. Prawdziwy kredyt gotówkowy też kosztuje, czasami miesięczne oprocentowanie bądź prowizja są tak wysokie, że dany klient następnym razem zastanowi się kilka razy, zanim zdecyduje na to, żeby taki kredyt wziąć.

Kredyty dla emeryta to już całkiem inna bajka, starsi ludzie zazwyczaj nie potrzebują dużo, jednakże biorąc pod uwagę wysokość polskich emerytur, to znacznie lepiej byłoby dla nich, żeby takich kredytów nie brali.