laetari.pl

Odpowiedni klimatyzator zapewni Ci komfortowe warunki

klimatyzator samsung

Zależy Ci na utrzymaniu odpowiedniego zakresu temperatur w danym pomieszczeniu? Postaw na odpowiedni klimatyzator. Klimatyzator jest urządzeniem przeznaczonym m.in. do chłodzenia pomieszczenia, zbudowanym ze sprężarki, parownika i skraplacza.

klimatyzator samsungZe względu na sposób montażu wyróżnia się klimatyzatory stacjonarne i przenośne, biorąc pod uwagę typ pracy – klimatyzatory chłodzące oraz chłodząco-grzewcze (pompy ciepła).
Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora?
Przede wszystkim jego mocą chłodniczą (i czasem grzewczą, jeśli posiada taką funkcję), czyli wydajnością urządzenia pracującego w trybie chłodzenia przy pełnym obciążeniu (zwykle moc waha się w granicach 2-4 kW). Przy jej obliczeniu istotne będą: wielkość i położenie pomieszczenia (parter, poddasze), liczba przebywających w nim zazwyczaj osób i ilość sprzętu RTV.
Drugim, istotnym aspektem klimatyzatora, będzie przepływ powietrza, podawany w metrach sześciennych na godzinę. Im jest on większy, tym urządzenie będzie szybsze i wydajniejsze.
Należy również zwrócić uwagę na rodzaj czynnika chłodzącego – R407C – tańszy, R4010A – bardziej przyjazny dla środowiska i wydajniejszy.
Niezwykle istotny, w przypadku klimatyzatora, jest również poziom jego hałasu (zazwyczaj od 30-60 dB). Najbardziej optymalnym i zarazem najmniej uciążliwym, jest poziom wahający się w granicach 45-54 dB.
Ważnym aspektem będzie również klasa energetyczna klimatyzatora (A-G), czyli zużycie prądu w czasie pracy.
Ponadto warto zwrócić uwagę na takie dodatkowe funkcje jak: ogrzewanie, osuszanie, oczyszczanie powietrza, czy regulacja jego przepływu.
Na rynku istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją klimatyzatorów, m.in. Samsung, Akai, Fuji, Sanyo. Sam zdecyduj, którą z nich wybierzesz.

Pamiętaj! Odpowiednia klimatyzacja pozwoli Ci na dostosowanie powietrza do twoich wymagań, zapewniając Ci w ten sposób komfortowe warunki do pracy i funkcjonowania.