laetari.pl

Wypoczynek dla dzieci – obozy dla dzieci

obozy dla dzieci

Zaplanowanie dzieciom wypoczynku to bardzo skomplikowane zadanie. Wielu rodziców stara się, aby obozy dla dzieci w czasie wakacji pozwoliły ich latoroślom poprawić umiejętność pływania czy pomogły w lepszym posługiwaniu się językiem obcym.

obozy dla dzieciCoraz częściej podobne połączenie nauki i wypoczynku wybierają także szkoły, które chętnie wybierają zielone szkoły zamiast klasycznych wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Zielona szkoła jest co prawda skierowana do uczniów szkół podstawowych, ale koniec roku szkolnego w wielu klasach oznacza wspólny wyjazd do jakiegoś spokojnego ośrodka wypoczynkowego, niewielkiego hotelu czy gospodarstwa agroturystycznego, w których dzieci będą mogły się czegoś nowego nauczyć.
Zielone szkoły, w przeciwieństwie do tematycznych obozów wakacyjnych, nie kładą aż tak dużego nacisku na poprawienie wiedzy z konkretnego działu. Ważniejsze tutaj jest połączenie zabawy z edukacją – przejażdżka kucykiem i możliwość karmienia zwierząt nauczą dziecko z miasta więcej niż klasyczna lekcja z podręcznikiem.
Także obozy młodzieżowe powinny być dobierane tak, aby dziecko w czasie dwóch tygodni spędzonych z dala od domu miało możliwość poznać nowe osoby oraz aby przywiozło ze sobą nowe wrażenia i doświadczenia. Jeśli dziecko jest zapalonym sportowcem czy ma jakieś inne, równie absorbujące hobby, warto wybrać obóz tematyczny, który pozwoli mu rozwijać posiadaną wiedzę w tym zakresie.

Na podobnej zasadzie warto zafundować starszemu dziecku obóz językowy, który pozwoli na swobodniejsze posługiwanie się znanym mu językiem obcym. Tak przyswojona wiedza jest lepiej utrwalona i zapamiętywana.