laetari.pl

Oświetlenie salonu – żarówki, lampy, zasilacze LED

lampa

Lampy LED pozwalają na stworzenie zupełnie nowych efektów w mieszkaniu. Bardzo często wykorzystuje się je w podświetleniu mebli. W ostatnich latach ten rodzaj podświetlenia stał się bardzo modny i stosowany w kuchniach. Ale nie tylko. Od pewnego czasu tego rodzaju oświetlenie stosuje się także w salonach.
Niektórzy nadal wolą standardowe żarówki led, które umieszcza się w kinkietach. To także rozwiązanie ciekawe i efektowne. Ostatnio jednak modne są taśmy led, które umieszcza się pod meblami. Pomagają one stworzyć bardzo ciekawy klimat we wnętrzu mieszkania. Takie oświetlenie doskonale sprawdza się podczas spotkania towarzyskiego wieczorem, nie przeszkadza także w oglądaniu telewizji. Taśmy led nakleja się pod meblami, często umieszcza się je dodatkowo w specjalnych, przezroczystych rurkach i tak powstaje bardzo atrakcyjne i energooszczędne oświetlenie do głównego salonu w domu.
Jest też inny, bardzo ciekawy sposób na wykorzystanie oświetlenia led. Stosowanie lampy, żarówki, taśmy oraz zasilacza LED  do podświetlenia szklanych półek, które umieszczone są w meblach.To również sprawia, że w salonie powstaje niezwykle ciekawy efekt. Spora część osób podświetla w ten sposób także witryny ze szklanymi półkami, często mające także szklane ściany, które dzięki oświetleniu led doskonale prezentują się wieczorami i w nocy. W tej sytuacji sprawdza się zwłaszcza zimne, białe światło.

W każdym z tych przypadków niezbędny będzie także specjalny zasilacz led, który zasila diody albo taśmy led. Zasilacz led jest niewielki i nieskomplikowany w obsłudze, zazwyczaj sam posiada wbudowaną diodę, która informuje o tym, że jest on podłączony do prądu. Poza tym warto także zawsze zamontować włącznik na przewodzie od zasilacza do taśmy albo listwy oświetlenia.

Więcej informacji na: ledcube.pl