laetari.pl

Producent elementów grzejnych

grzałki rurkowe

Polscy producenci elementów grzejnych są jednymi z największych i najbardziej cenionych w całej środkowej Europie. Oferują cały szereg elementów, które znajdą zastosowanie w różnych urządzeniach i maszynach. Co ciekawe elementy grzejne nie tylko służą do uzyskiwania wysokiej temperatury w niektórych urządzeniach ale mają zastosowanie również w chłodnictwie.

grzałki rurkowePodstawowym rodzajem sprzętu, z jakim kojarzą się nam grzałki elektryczne są pralki. Każda pralka jest wyposażona w grzałkę, która jest odpowiedzialna za podgrzewanie wody. Nie od dziś wiadomo że plamy i zabrudzenia, które powstają na ubraniach zdecydowanie łatwiej schodzą podczas prania w wysokich temperaturach, a trudniej jest sobie z nimi poradzić, kiedy ma się do czynienia z praniem w niskich temperaturach.
Drugim typowym urządzeniem, jakim oferuje producent grzałek są piecyki kuchenne, mikrofalówki oraz cały szereg artykułów gospodarstwa domowego, takich jak np. czajniki bezprzewodowe, które służą do podgrzewania wody, frytkownice, mikrofalówki, piece elektryczne itp. Każde z tych urządzeń wytwarza ciepło za pomocą elektrycznej grzałki. Grzałki mogą występować w kilku różnych rodzajach. Dostępne są grzałki rurkowe, grzałki olejowe, podgrzewacze, podgrzewacze z termostatem itp. Grzałki i elementy grzejne wykonane są najczęściej z miedzi i ze stopu chromowo-niklowego. Są odporne na uszkodzenia.

Elektryczne elementy grzewcze znajdują zastosowanie także w chłodnictwie. W urządzeniach, takich jak lodówki, zamrażarki, chłodnie czy np. w przemyśle – sprężarki znajdują zastosowanie chłodnice. Dzięki nim można obniżyć temperaturę w lodówkach czy zamrażarkach i przez dłuższy czas przechowywać żywność. Okazuje się, że chłodnice mogą działać w warunkach dużego zawilgocenia, jakie przecież panuje w lodówkach czy zamrażarkach. Ich zadaniem jest odmrażanie i odszranianie lodówek, zamrażarek itp.