laetari.pl

Bezpieczny pokój dziecka

białe łóżeczko

Rynek artykułów dla dzieci jest naprawdę bardzo dobrze rozwinięty. Można na nim znaleźć całą masę produktów. Część z nich to ubrania niemowlęce i dziecięce, część stanowią meble i zabawki a jeszcze innym segmentem rynku artykułów dla dzieci są kosmetyki. Mając tak ogromny wybór różnych artykułów rodzice powinni jednak pamiętać o tym, aby wybierać dla swoich dzieci jedynie produkty najwyższej jakości, które posiadają wszystkie stosowne atesty i zezwolenia. Tym samym są bezpieczne dla naszych pociech.

białe łóżeczkoNajwiększe zagrożenia niosą za sobą zabawki,. które przecież są najważniejsze w bezpiecznym pokoju każdego dziecka. Zabawki takie, jak wózek dla lalki, klocki, gry, puzzle, lalki, układanki itp. muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów. Rodzice powinni także zwrócić szczególną uwagę na to, aby zabawka była przeznaczona dla dziecka w danej kategorii wiekowej. Zabawki dla starszych dzieci często są nieodpowiednie dla maluchów, gdyż mogą zawierać drobne elementy, którymi dziecko może się zakrztusić a nawet udusić.
Na bezpieczeństwo i rodzaj materiałów użytych do produkcji trzeba zwrócić uwagę także przy zakupie mebli i akcesoriów do pokoju dziecięcego. W szczególności meble niemowlęce, takie jak kosze dla niemowląt czy białe łóżeczko powinny być wykonane jedynie z nietoksycznych materiałów. Liczy się nie tylko sposób wykonania mebla, aby nie miał żadnych ostrych krawędzi, nierówności, na których można by było się pokaleczyć itp. Ważne jest także to, jakich farb i lakierów użyto do wykończenia. Powinny to być wyroby nietoksyczne, które mają już za sobą testy uczuleniowe i które są tolerowane przez dzieci i ich delikatną skórę.

Meble dla dzieci są sprzedawane przez producentów w całych seriach, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z tym, aby od razu udało się skompletować cały pokój dziecka. Oprócz samych mebli można kupić także wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, takie jak materace, kołdry, poszwy, baldachimy, ochraniacze na łóżeczko, przyborniki itp. Wybór jest ogromny.