laetari.pl

Zakup nowego auta – jak zapoznać się z rynkiem

Zakup nowego samochodu jest poważnym wydatkiem, dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie warto jest dobrze zapoznać się z ofertą rynkową. Decyzja musi być dobrze przemyślana.
Niektórzy ludzie decydują się na kupowanie jedynie używanych samochodów, gdyż uważają, że kupno zupełnie nowego modelu z salonu jest zupełnie nieopłacalne.

Rzeczywiście w momencie kiedy opuszcza się salon z nowym autem jego wartość spada już o kilka tysięcy złotych. Z każdym rokiem wartość auta spada jeszcze bardziej. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że samochód kupiony w salonie u dealera objęty jest kilkuletnią gwarancją. Dzięki niej części do samochodów francuskich są sprawdzane zupełnie za darmo w ramach naprawy gwarancyjnej. Naprawa jest wykonywana w autoryzowanych serwisach i stacjach naprawczych. Na wymienione część także udzielana jest gwarancja.
Starsze samochody można kupić w znacznie niższej cenie. Nie zawsze jednak uda się trafić na dobre auto, gdyż na rynku nie brakuje oszustów, którzy będą się starali sprzedać klientom samochody powypadkowe, czy też takie które mają cały szereg ukrytych wad.
Do najchętniej kupowanych marek samochodów w Polsce należy m.in peugeot. Jest to samochód francuskiej marki, która od lat sprawdza się na polskich drogach. Samochody są wykonane bardzo starannie z dbałością o wszelkie możliwe detale. Niestety poważną wadą zakupu samochodów tej marki jest to, że mają one bardzo drogie części zamienne. jeżeli chciałoby się kupować do samochodu jedynie oryginalne części to trzeba będzie się liczyć z bardzo dużym wydatkiem. Warto więc pomyśleć o zakupie tańszych zamienników.

Drugim popularnym modelem auta w Polsce są samochody marki renault. Także są dobrze wykonane, odznaczają się niską awaryjnością. Ich części i komponenty bardzo rzadko się psują dlatego też nie ma co się martwić o konieczność ich wymiany czy naprawy.