laetari.pl

Wymarzone wakacje na mazurach…

silniki zaburtoweWypad nad polskie pojezierza, nawet w czasie wakacyjnych upałów, jest obarczony pewnym ryzykiem nie znalezienie pogody, na której nam najbardziej zależy. By zmniejszyć ewentualny zawód kluczem jest umiejętnie zaplanować sobie czas i posiadać kilka planów zapasowych. Mazurskie jeziora to idealne miejsce, by pożeglować. Nie każdego stać jednak na to, by odwiedzić sklep żeglarski i kupić sobie jacht, na którym spędzi czas kilkanaście osób. Przecież kupienie łodzi na własność jest kosztowne a inwestycja jest problemem, bowiem silniki zaburtowe wymagają konserwacji, paliwa a sama łódź musi na okres zimowy być przechowywana w garażu specjalnie przystosowanym do łodzi i jachtów. To wszystko powoduje, iż jest to sport przede wszystkim dla ludzi naprawdę zamożnych.

Istnieją prostsze sposoby, by świetnie bawić się nad wodą i nie wydawać majątku na niepotrzebne pojazdy, z których korzystać będziemy tylko raz lub dwa w ciągu roku. Infrastruktura biznesowa na mazurach przewiduje, iż przybywający turyści mogą chcieć wypożyczyć dla siebie jacht lub łódkę. Nie ma najmniejszego problemu, by dokonać odpowiednio wcześniej rezerwacji, by mieć pewność, iż na okres urlopu znajdą się dla nas łódki.
Jeziora to nie jedyna wodna atrakcja, którą można sobie zgotować na pojezierzach. Spływy kajakowe czy pontonowe to idealny sposób, by spędzić dzień, gdy pogoda nie jest idealna. Nawet deszcz nie powinien przeszkadzać w taki dzień, bo spływ w rwącej rzece i tak spowoduje, iż pasażerowie wchodzący na kajak czy ponton będą zdecydowanie zmoczeni.

Każdy, kto raz spróbuje tego rodzaju atrakcji nie będzie chciał nigdy więcej nudzić się jedynie na kocyku nad jeziorem a nawet zdecydowanie częściej wybierze aktywne spędzanie urlopu od smażenia się nad morzem Bałtyckim, gdzie plaże są małe, ludzi ogrom a ceny niebotycznie wielkie. Lepiej zatem wybrać żeglarstwo, a nawet z czasem faktycznie zdecydować się na własną łódź motorową lub małą żaglówkę, by móc cieszyć się niepowtarzalnym uczuciem wolności, jaką daje żeglarstwo.