laetari.pl

Przesuwana szafa wnękowa jako rodzaj zabudowy wnęk

Coraz większa liczba osób, decydujących się na wybudowanie własnego domu, chce, aby oprócz standardowych pokoi znalazły się w nim również przestrzenie pod przyszłą ich zabudowę.

szafa-wnekowaZabudowy wnęk, bo o nich oczywiście mowa, są obecnie bardzo popularne pośród osób projektujących i budujących domy. Najpopularniejszym rodzajem zabudowy wnęk pozostaje nadal tak zwana przesuwana szafa wnękowa. Przesuwana szafa wnękowa jest idealnym rozwiązaniem dla praktycznego zagospodarowania wolnej przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu i profesjonalnemu jej wykonaniu, szafa taka idealnie wkomponowuje się w daną przestrzeń, stanowiąc jak gdyby jej naturalną część. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo firm zajmujących się projektowaniem i robieniem rozsuwanych szaf wnękowych. Tego typu mebel zrobiony może być z każdego rodzaju materiału przeznaczonego do tworzenia mebli, a więc z drewna, płyty MDF, czy paneli plastikowych. Na frontach szafy wnękowej może znajdować się na przykład lustro lub jakaś inna powierzchnia płaska. Tylna część takiej szafy najczęściej wykonana jest z dykty, chociaż niekiedy tylną cześć stanowi bezpośrednio ściana wnękowa. Ceny rozsuwanych szaf wnękowych są porównywalne. Wahają się one w granicach dwóch tysięcy złotych.

Oczywiście ceny ich mogą być niższe lub wyższe. Wszystko zależy od materiałów, z jakich szafa jest wykonana oraz jej wielkości.