laetari.pl

Co powinniśmy wiedzieć o folii stretch?

Możemy wyróżnić trzy następujące folii stretch. Są one następujące: folia stretch ręczna, folia stretch Jumbo oraz folia maszynowa. Ostatni wymieniony rodzaj folii stosowany jest do owijania na paletach różnego rodzaju towaru, dzięki użyciu specjalnych owijających automatów.

Uwzględniając różne potrzeby poszczególnych klientów, produkowana przez nas folia maszynowa występuje w różnych grubościach i szerokościach. Folia stretch jest powszechnie stosowana i bardzo popularna, również w Polsce. Zabezpiecza się nią obecnie większość przesyłek i ładunków. Pianka polietylenowa ma rozmaite zastosowanie, ale szczególnie przydatna jest do zabezpieczania: drewnianych elementów, mebli, sprzętu AGD i RTV, części samochodowych, wyrobów ceramicznych i szklanych, produktów ogrodniczych oraz rolnych, a także wielu innych produktów.

Standardowo taką piankę można kupić w specjalnych rolkach. Jednak można ją także w formie przetworzonej, np. w formie worków, przekładek, toreb,profili, kształtek czy otulin. Doskonale nadaje się do powierzchni potrzebujących specjalnego zabezpieczenia. Folia PE wykazuje odporność na działanie roztworów zasadowych, soli oraz kwasów. Jest również odporna na niską temperaturę. Stosuje się ją przede wszystkim do wyrobu: rur, folii, żagli, nart, pojemników, toników, markerów oraz zmywaczy do paznokci. W wspinaczce, żeglarstwie, a także wędkarstwie często z polietylenu Spectra, tworzone są liny oraz żyłki. Możemy wyróżnić 5 następujących rodzajów polietylenu: LLDPE, PE-LD, MDPE, PE-HD oraz UHMWPE.

Folia bąbelkowa jest bardzo mocna. Dzięki temu wykazuje znakomite zdolności do amortyzowania działania mechanicznych sił. Pozwala skutecznie chronić zabezpieczane towary przed różnego rodzaju wstrząsów oraz drgań, o dowolnej sile. Cechą charakterystyczną folii bąbelkowej jest elastyczność oraz wielka wytrzymałość. Zabezpiecza się nią przede wszystkim sprzęty RTV i AGD, komputerowe monitory czy telefony komórkowe. Dodatkową zaletą jest jej niewrażliwość na różnego rodzaju związki chemiczne oraz wodę i niepalność.