laetari.pl

Aranżacja domu szkieletowego

Specyficzna konstrukcja sprawia, że domki szkieletowe wymagają zupełnie odmiennego podejścia do kwestii wykończenia całości, niż konstrukcje murowane. Różnice widoczne są niemal na każdym etapie aranżacji.

Dom szkieletowy, z założenia, nie jest tak solidny jak budynek wykonany z cegły. Nie taka jest z resztą jego funkcja, nie powinno więc być to odbierane jako wada. Jak więc wykończyć „kanadyjkę”, aby nie doprowadzić do uszkodzenia domu? O to nie musimy się martwić, indywidualne projekty domów obejmują również kwestię aranżacji. Takie zlecenie wykona dla nas każda pracownia projektowa, jednak warto korzystać z usług jedynie tych, cieszących się dobrą opinią klientów.

Ze względu na specyficzny typ fundamentów, na których buduje się domy szkieletowe, pokrycie dachowe powinno być wykonane z ocynkowanej blachy. Dachówka może okazać się zbyt ciężka. Czy blacho-dachówka to złe rozwiązanie? Absolutnie nie, produkty renomowanych firm objęte są wieloletnią gwarancją, która często wynosi nawet pięćdziesiąt lat.

Wnętrze aranżuje się przy użyciu płyt gipsowych. Jakie są wady takiego rozwiązania? Są zdecydowanie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, niż ściana z cegły. Nie można też na nich wieszać ciężkich przedmiotów, jak szafki kuchenne, ale ten kłopot można rozwiązać za pomocą stalowych profili wzmocnionych. A zalety? Przede wszystkim krótki czas montażu, łatwość dokonywania przeróbek i ograniczenie do minimum prac murarskich. Pomieszczenie, w którym ściany wykonane są z płyt gipsowych, właściwie od razu można umeblować i przystosować do zamieszkania.