laetari.pl

Piece wolnostojące – zalety i wady.

piec wolnostojący

Montaż kominka w gotowym domu wiąże się z poważnym remontem. Prostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie pieca wolnostojącego. Piece wolnostojące mają takie same zalety jak kominki? są bardzo wydajne i dają dużo ciepła. Jednak w przeciwieństwie do kominków można je wstawić w dowolne miejsce, bez przeprowadzania remontu.

Oferta producentów pieców wolnostojących jest bardzo bogata. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można spośród pieców uniwersalnych ? pasujących do każdego wnętrza, stylowych ? do salonów w stylu klasycznym, lub nowoczesnych ? charakteryzujących się minimalistycznym wzornictwem. Jednak ze względów bezpieczeństwa miejsce, w którym ma stanąć piec trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Posadzka w okolicach pieca powinna być wykonana z materiałów niepalnych. Należy także zwrócić uwagę na otoczenie, by meble, sprzęt RTV lub inne przedmioty łatwopalne nie znajdowały się w okolicy pieca. Jest to bardzo ważne, gdyż jego obudowa rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Ostatnią bardzo istotną rzeczą jest czyszczenie, aby zalegająca w nim sadza się nie zapaliła. Podsumowując, piece wolnostojące mogą być alternatywą dla kominków. Są zdecydowanie lżejsze i dużo łatwiejsze w montażu. Mogą także doskonale uzupełniać system grzewczy, a wspólnie z Systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) mogą ogrzać cały dom.

Ponadto korzystnie wpływają na obniżenie kosztów ogrzewania domu ? drewno, którym są zasilane nie jest drogie, a przy tym jest paliwem ekologicznym.