laetari.pl

Schodołazy – dlaczego ich cena jest tak wysoka?

Możliwość poruszania się o własnych siłach docenia się dopiero wtedy, gdy w wyniku choroby bądź wypadku, zostanie się przykutym do wózka inwalidzkiego. Zaakceptowanie takiej sytuacji jest niezwykle trudne i wymaga czasu. Każdy sam musi zmierzyć się z własną niepełnosprawnością i ograniczeniami.

schodolazDla wielu osób wózek inwalidzki jest synonimem rezygnacji w wychodzenia z domu i prowadzenia jakiegokolwiek życia towarzyskiego, a także uzależnienia od pomocy osób trzecich. Okazuje się, jednak że wcale nie musi tak być. Nowoczesne technologie umożliwiają niepełnosprawnym niejako samodzielność i pokonywanie barier codziennego życia. Największymi barierami z jakimi na co dzień spotykają się osoby na wózkach inwalidzkich są z pewnością schody. Takie urządzenie jak schodołazy gąsienicowe zamontowany na klatce schodowej, pozwala osobie niepełnosprawnej na pokonanie stopni, nawet bez pomocy osób trzecich. W budynkach wielorodzinnych, gdzie klatki schodowe są wspólne, istnieje możliwość skorzystania z przenośnego urządzenia. Do pokonywania piętra wewnątrz domu natomiast doskonale nadaje się Krzesełko schodowe. Przymocowane do ściany, pozwala osobie niepełnosprawnej ruchowo, w sposób szybki i bezpieczny pokonywać kondygnacje.

Osoby zainteresowane tego typu urządzeniami, powinny zajrzeć do internetu, gdzie łatwo można odszukać renomowanego producenta tego typu sprzętu dla niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest zwiększenie mobilności i jakości życia osób niepełnosprawnych.