laetari.pl

Idealny hotel, czyli Hotel Praga.

mieszkania

Przeglądając oferty różnych hoteli na ogół zwracamy uwagę ilość gwiazdek. Mało jednak kto wie, co kryje się tak naprawdę pod wspomnianymi gwiazdkami i jak naprawdę powinien ?wyglądać? hotel marzeń. Ale po kolei. Najpierw zdefiniujmy słowo hotel. Najprościej mówiąc, jest to obiekt posiadający co najmniej 10 pokoi, w tym większość miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych, świadczący szeroki zakres usług związanych z pobytem klientów.

hotelNajmniejszą liczbę tak zwanych standardów posiadają hotele jednogwiazdkowe. Największą liczbę gwiazdek posiadają hotele pięciogwiazdkowe, czyli tak zwane hotele luksusowe. Przykładem hotelu luksusowego jest Hotel Praga. Hotel tego typu wyróżnia się największym zakresem programu obsługowego, a także rozbudowaną ofertą usług podstawowych, dodatkowych i uzupełniających. Ponadto w recepcji można skorzystać z usług konsjerża, który wykonuje polecenia gości, ułatwiając im w ten sposób pobyt nie tylko w hotelu, ale i mieście. Odwiedzając hotel Praga zauważymy, że pokoje są większe i lepiej wyposażone, niż w hotelach klasy średniej. W hotelu Praga znajdują się również urządzone z przepychem apartamenty. Hotel tego typu obowiązkowo posiada zespół sal wielofunkcyjnych, w których organizowane są konferencje, bankiety i inne imprezy okolicznościowe.

Dla wszystkich gości dostępny jest bogaty program usług rekreacji i odnowy biologicznej. Jedynym mankamentem hotelu luksusowego jest to, iż jego oferta jest skierowana głównie do ludzi zamożnych.