laetari.pl

Najpopularniejsze cebulki kwiatowe.

cebulki kwiatowe

Wprawdzie okres sadzenia kwiatów cebulowych ma miejsce późna jesienią, ale już czas przypomnieć sobie najważniejsze rodzaje cebulek kwiatowych. Zapoznanie się z różnymi rodzajami roślin cebulowych umożliwia ich ciekawe rozmieszczenie w ogrodzie, na rabatkach lub skalnikach.

Ma to szczególne znaczenie, jeżeli zależy nam na efektownym rozmieszczeniu kwiatów. Sklepy ogrodnicze oferują różne rodzaje lub cebulki kwiatowe krzyżówek. Jednak pasjonaci ogrodnictwa maja kilka ulubionych gatunków roślin cebulowych. Pierwszy z nich należy do Zwartnicy Amarylis. Cebulka kwiatowa Zwartnicy pochodzi z tropikalnych regionów Afryki Południowej. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż bardzo łatwo się je krzyżuje i tworzy mieszańce międzyrodzajowe. Kwiaty Zwartnicy mogą być hodowane tylko w klimacie łagodnym. Kolejny rodzaj cebulek kwiatowych należy do Frezja Czerwona. Cebule frezji służą przede wszystkim do uprawy na kwiat cięty lub tworzenia oryginalnych grup ogrodowych. Ciekawą rośliną jest Irys Bródkowy. Charakteryzuje się ona dekoracyjnym ulistnienie. W obrębie cebul Irysa można spotkać ponad dwieście różnych gatunków. Wyżej wymienione rodzaje roślin cebulowych należą do czołówki najchętniej sadzonych kwiatów ogrodowych.

W sklepach ogrodniczych można znaleźć również inne ciekawe i niespotykane odmiany tego typu roślin. Osoby pragnące urozmaicić swoje ogródki powinny nie tylko zapoznać się z ofertą sklepów, ale i zaopatrzyć w specjalistyczną literaturę dotyczącą roślin cebulowych i sposobów ich hodowli.