laetari.pl

Janod ? dom dla lalek.

meble dziecięce

Kilka dni temu postanowiłem zrobić prezent swojej córce i podarowałem jej domek dla lalek firmy ?Janod?. Zakupiłem go w jednym ze sklepów dziecięcych w Galerii Mokotowskiej. Cena zakupionego domku nie była zbyt wygórowana, wręcz zachęcała do zakupu. Po rozpakowaniu i złożeniu domku dla lalek okazało się, że to całkiem sporej wielkości zabawka.

Domek miał metr wysokości i półtorej metra szerokości. W skład niego wchodziły dwie sypialnie, trzy łazienki cztery pokoje dzienne, dwie kuchnie, a także garaż. Domek wykonany był z drewna, części metalowych oraz z plastiku. Pomalowany został w całości farbami ekologicznymi w jasnych kolorach, przeważnie w odcieniach różu. Okiennice, jak i drzwi były otwierane. Na wyposażenie domku składały się: laleczki – figurki przedstawiające członków rodziny: oboje rodziców i trójkę dzieci; ponadto do domku dołączone zostały meble, które należało rozmieścić w odpowiednim pomieszczeniu. Jak zapewniał producent, zabawa domkiem miała rozwijać w dziecku zdolności manualne, a także nauczać odgrywania poszczególnych ról, czy to rodzica, czy dziecka/. Opisany domek bardzo przypadł mojej córce, która od tamtego czasu bawi się nim niemal każdego dnia.

Sam z ciekawości zasięgnąłem informacji na temat jego producenta i okazało się, że jest nim francuska firma, która produkcją zabawek zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Specjalnością firmy ?Janod? są zabawki ekologiczne i naturalne ? drewniane, a ich pomysłodawcami są wybitni, francuscy projektanci.  Charakteryzują się one wyjątkowym wzornictwem i kolorystyką.