laetari.pl

Wyposażenie cukierni

cukierniaJak wybrać urządzenia chłodnicze do naszego sklepu?

Mimo tego, że możemy posiadać jedynie mały sklep, to wybór lady chłodniczej lub regału, to ciężkie zadanie. Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejsze byśmy, jeżeli jeszcze tego nie mamy sprecyzowanego, przemyśleli to, co chcemy dokładnie w nich trzymać.

Regał chłodnicze

Te urządzenia będą idealnym wyborem, jeżeli naszymi produktami są różne kartony lub pudełka. Reszta „stojących” opakowań również będzie w nich dobrze wyglądać.

Niektóre regały chłodnicze są wyposażone w różne funkcje, które mogą nam pomóc w naszej pracy. Są to na przykład różnego rodzaju osłony, które można opuścić na noc a także działające w pełni automatycznie, oszranianie. Zazwyczaj regał chłodniczy jest doskonałym rozwiązaniem kiedy chcemy wprowadzić w naszym sklepie samodzielną obsługę.

Lada chłodnicza.

Tego typu urządzenia będą dobre dla towarów leżących, takich jak na przykład wędliny, sery, sałatki a także gotowe wyroby spożywcze. Pozwalają na pokazanie klientom dużej ilości produktów wyeksponowanych w poziomie.

Szafy chłodnicze.

Te urządzenia, tak jak regały chłodnicze, są doskonałe do różnego rodzaju produktów popakowanych w pudełka, kartony a także przeróżne płaskie kostki. Różnią się tym, że posiadają drzwi i nie są raczej przeznaczone do samoobsługi.

Jest również możliwe, żeby taka szafa była podwójna albo pojedyncza. Posiadają także różną pojemność. Możemy wybierać spomiędzy wysokich i wąskich szaf po bardzo szerokie i głębokie.

Tego typu urządzenia chłodnicze mają spełniać funkcję identyczną jak zwykła lodówka z tym, że ich frontowe drzwi są zazwyczaj przeszklone, dzięki czemu produkty lepiej się prezentują, są niekiedy również dużo większe, idealnie nadają się jako wyposażenie cukierni.

Jakie jeszcze parametry są istotne przy wyborze sprzętu chłodniczego?

Zależy od tego co jest dla nas najistotniejsze. Jeżeli musimy oszczędzać miejsce i nie możemy sobie pozwolić na dodatkowy magazyn lub chłodnie to warto by było przemyśleć urządzenia chłodnicze wyposażone w dodatkową komorę ukrytą pod półkami ekspozycyjnymi. Pozwala to, nie tylko na znaczną oszczędność miejsca ale także na szybkie uzupełnianie naszego asortymentu.

Kolejna kwestia, którą należy poruszyć przy oszczędności miejsca to agregat. Jest możliwość aby był wbudowany lub zewnętrzny. Korzyści zintegrowanego agregatu chłodniczego to dużo niższa cena, banalnie prosty montaż a także większe pole do popisu pod względem możliwości ustawiania takich mebli.

Głównymi wadami wbudowanego agregatu jest między innymi to, że charakteryzuje je mniejsza wydajność a zużycie prądu jest dużo wyższe niż przy agregacie zewnętrznym. Generuje on także dużo więcej ciepła a także dużo większy hałas, co może wpływać niekorzystnie na klientów a wyższa temperatura na produkty, które są w otwartych urządzeniach chłodniczych.

Agregat zewnętrzny jest dużo bardziej korzystny. Charakteryzuje go mniejsze zużywanie prądu a także nie generuje takiej ilości ciepła jak te wbudowane. Jest również dużo cichszy.

Do wad należy to, że dosyć trudno się go montuje a także zabiera dużo więcej miejsca niż te wbudowane, co przy małym pomieszczeniu może nas znacznie ograniczać.